Aktualności

Uczniowie z „dziesiątki” z wizytą w SSOK-u

sp 10 ssok 270x190Samorządową Stację Segregacji Odpadów Komunalnych przy ulicy Turskiego odwiedzili dziś uczniowie Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce. Dzieci obejrzały m.in. ciekawy film o plastikowych butelkach oraz zapoznały się z sposobem segregacji śmieci.

 

 
W pouczającej wycieczce po SSOK-u udział wzięli uczniowie klasy IIF z wychowawcą, Małgorzatą Nałęcz-Wiśniewską. Wizytę na stacji segregacji poprzedziła dwugodzinna pogadanka na temat gospodarki odpadami i „drugiego życia śmieci”. Zwiedzanie uruchomionej przed miesiącem instalacji rozpoczęła prezentacja animowanego filmu, którego główną bohaterką była plastikowa butelka i jej wielokrotne przetwarzanie po odzysku ze sterty innych śmieci.
 
Następnie dzieci zwiedziły instalację, zobaczyły skąd odbywa się sterowanie wszystkimi wchodzącymi w jej skład urządzeniami oraz dowiedziały się jaką postać przyjmują wyselekcjonowane frakcje śmieci. Jak zgodnie przyznał każdy z uczniów biorących udział w wycieczce, wiedza, którą dziś zdobyli, z całą pewnością przyda im się nie tylko w szkole ale także w życiu codziennym.