Aktualności

Studenci olsztyńskiego uniwersytetu z wizytą na stacji segregacji odpadów

ssok uwm 270x190Studenci z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odwiedzili Samorządową Stacje Segregacji Odpadów Komunalnych w Ostrołęce. To kolejna z edukacyjnych wycieczek, dzięki której młodzież utrwala proekologiczną wiedzę.

Po przedszkolakach, uczniach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przyszła także kolej na studentów – przyszli inżynierowie z olsztyńskiego uniwersytetu odwiedzili stację segregacji śmieci wybudowaną niedawno przez samorząd Ostrołęki. Z zakładem zapoznał młodzież Paweł Bałon, kierownik SSOK-u. Oprowadzając gości zapoznał ich z funkcjonowaniem , opowiedział o całym ostrołęckim systemie gospodarki odpadami oraz rozwiązaniom stosowanym w naszym mieście.

Studenci ostatniego roku z wydziału ochrony środowiska o kierunku gospodarka odpadami, którzy w poniedziałek, 23 maja odwiedzili Ostrołękę, mieli okazję po raz pierwszy w życiu zapoznać się z tego typu instalacją. „Nasza” stacja wywarła na nich niemałe wrażenie, z zainteresowaniem wsłuchiwali się w opowiadanie oprowadzającego ich po obiekcie.

- Samorząd Miasta Ostrołęki budując Stację Segregacji Komunalnych, planował również stworzenie ścieżki edukacyjnej, z której mogliby korzystać uczniowie lokalnych szkół i przedszkoli. Okazuje się jednak, że instalacją zainteresowali się również studenci wyższej uczelni. To o czym uczyli się podczas kilku lat studiów, teraz mogli zobaczyć na żywo i zweryfikować swoją wiedzę teoretyczną z praktyką. Chcemy, by stacja segregacji mogła spełniać także funkcje edukacyjne. Jesteśmy otwarci dla każdej placówki oświatowej i z ogromną chęcią zaprezentujemy nasz obiekt wszystkim zainteresowanym – powiedział nam Artur Ciecierski, prezes OTBS, spółki miejskiej administrującej SSOK-iem.