Aktualności

Turecka delegacja z wizytą w SSOk-u

turcja ssok 270x190Wiceburmistrz tureckiego miasta Kemer wraz ze swoimi współpracownikami odwiedził w poniedziałek Samorządową Stację Segregacji Odpadów w Ostrołęce. Kemal Yüksel był pod wrażeniem instalacji i wykorzystanych w zakładzie rozwiązań technologicznych.

Wizyta tureckiej delegacji w SSOK-u przy ulicy Turskiego stanowiła część uroczystości związanych z podpisaniem porozumienia pomiędzy samorządem Ostrołęki a władzami miasta Kemer.

Kemer to niespełna dwudziestotysięczne miasteczko w prowincji Antalya, w południowo-zachodniej Turcji. Leży nad Morzem Śródziemnym i jest jednym z najpiękniejszych kurortów turystycznych tego kraju. Dla Ostrołęki będzie to już siódme miasto partnerskie, poprzednie to: Alytus (Litwa), Balassagyarmat (Węgry), Meppen (Niemcy), Mosty (Białoruś), Pryluky (Ukraina) i Lagodekhi (Gruzja). 

W programie wizyty przedstawicieli władz Kemer znalazło się m.in. zwiedzanie Samorządowej Stacji Segregacji Komunalnych przy ulicy Turskiego. Po terenie zakładu delegację z Turcji oprowadzili: prezes OTBS Artur Ciecierski, wiceprezes spółki Grzegorz Makowiecki, kierownik zakładu Paweł Bałon, zastępcy kierownika Grzegorz Bedra i Michał Sznyter.Ze strony tureckiej w skład delegacji weszli Elmas Demir - specjalistka ds. PR w Kemer oraz architekt miejski Sanel Gul. Była to historyczna, pierwsza wycieczka zwiedzająca ostrołęcki SSOK. Dotychczas stację segregacji, w ramach edukacji ekologicznej, zwiedzali studenci uczniowie i przedszkolaki.

Tureccy samorządowcy chcieli zapoznać się z instalacją, zastosowanymi w zakładzie rozwiązaniami technologicznymi i wymienić doświadczenia w segregacji odpadów. Jak sam przyznał zwiedzając SSOK wiceburmistrz Kemal Yüksel, instalacja w Ostrołęce wywarła na nim ogromne wrażenie. Był pełen podziwu dla osiąganego przez stację poziomu odzysku segregowanych odpadów. Wiele z rozwiązań zapewne nasi tureccy partnerzy będą próbowali wdrożyć w swoim mieście.